Technology

Ricciardo zwyciężył na włoskiej ziemi, a Norris ugrał lokatę numer dwa! Fenomenalny wynik oraz kraksa głównych faworytów w trakcie wyścigu Grand Prix Włoch!

12.09.2021, 10:41 0 komentarzy
Ricciardo zwyciężył na włoskiej ziemi, a Norris ugrał lokatę numer dwa! Fenomenalny wynik oraz kraksa głównych faworytów w trakcie wyścigu Grand Prix Włoch!

Aktualny sezon F1 jest naprawdę emocjonujący i warto być świadomym tego faktu. Jeśli chodzi o ostatnie sezony walka o pierwszą lokatę zdominowana była przez zawodników niemieckiego Mercedesa, a dokładniej mówiąc Hamiltona. W zeszłorocznym sezonie zawodnik brytyjskiego pochodzenia zdobył siódmy mistrzowski tytuł Formuły 1, co zagwarantowało mu szansę zrównania się w liczbie pucharów za mistrzostwo ze słynnym Michaelem Schumacherem. W rozgrywającym się w tej chwili sezonie zawodnik z Anglii nie ma już jednak aż tak lekko w rywalizacji o ósmy tytuł mistrza świata. To wszystko zostało spowodowane pojawieniem się w stawce zawodników Verstappena, który też myśli o tym, żeby zwyciężyć tytuł mistrzowski. Od pierwszej rundy walka między tymi 2 kierowcami jest bardzo mocno zacięta i naprawdę trudno stwierdzić kto z tej dwójki pod koniec sezonu zatriumfuje. Kolejnym etapem rywalizacji tych dwóch zawodników był włoski wyścig, czyli Grand Prix Monzy. Dla ogromnej liczby kierowców to wyjątkowy tor, a na przestrzeni tego weekendu w bolidzie zjawił się Robert Kubica który miał zastąpić Kimiego Raikkonena, który miał problemy ze zdrowiem.

Zmagania kwalifikacyjne do wyścigu o GP Monzy zapewniły wielbicielom motoryzacji zasiadającym na trybunach bardzo dużo pasjonujących emocji. Zakręt numer jeden niedzielnego ścigania zafundował telewidzom fenomenalną batalię, z której najkorzystniej wyszli Ricciardo Daniel oraz Verstappen Max. Dla rezultatu wyścigu bez cienia wątpliwości kluczowe były wizyty zawodników w serwisowej alei. To właśnie po zmianie ogumienia doszło do niespodziewanej kraksy. W naprawdę bardzo wąskim zakręcie spotkali się Lewis Hamilton i Max Verstappen i w chwili, gdy zdawało się, iż jest to koniec batalii, obaj kierowcy zderzyli się kołami, a bolid holenderskiego kierowcy znalazł się na samochodzie prowadzonym przez zawodnika z Wielkiej Brytanii. Dla kibiców motoryzacji oglądających na widowni była to z całą pewnością zaskakująca sytuacja, lecz nikomu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Na wypadku korzyść zyskali kierowcy McLarena, którzy wyścig niedzielny zakończyli na dwóch pierwszych miejscach. Ricciardo zwyciężył Grand Prix Monzy, a na pozycji numer dwa dojechał Norris Lando. Dla zespołu z Wielkiej Brytanii to na pewno genialne dokonanie i ten wynik znacząco wspomoże ich w walce o miejsce numer trzy w klasyfikacji konstruktorów.

Zostaw komentarz