Technology

Narodowa reprezentacja Stanów zjednoczonych w siatkówkę poniosła porażkę z zespołem polskich siatkarzy w rozgrywkach Ligi Narodów!

23.06.2022, 11:26 0 komentarzy
Narodowa reprezentacja Stanów zjednoczonych w siatkówkę poniosła porażkę z zespołem polskich siatkarzy w rozgrywkach Ligi Narodów!

Z całą pewnością siatkówka w Polsce jest niezwykle popularną sportową dyscypliną. Mamy sporą rzeszę wielbicieli, którzy są zdeterminowani, aby jechać za reprezentacją polskich siatkarzy w każde miejsce na świecie. Polska kadra w siatkówce odnosiła w ostatnich dwóch dekadach ogromne sukcesy i warto o tym pamiętać. Nasza drużyna Polski w siatkówce w poprzedniej dekadzie jako pierwsza drużyna w historii tej dyscypliny sportowej zdołała obronić tytuł na mistrzostwach świata. Ponadto polska kadra siatkarzy parę razy wygrywała medale podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Kibice siatkówki z Polski właśnie dlatego oczekują tego, iż siatkarze odniosą kolejny triumf, ale teraz w Lidze Narodów. To są dość świeże rozgrywki, które zainaugurowane zostały całkiem niedawno. W tych rozgrywkach do tej pory nie byliśmy w stanie triumfować, jednak w tym sezonie mamy na to bardzo dużo szanse.

Drugi tegoroczny turniej w ramach Ligi Narodów rozegrany został w Bułgarii. Trzeba wiedzieć o tym, narodowa reprezentacja Polski siatkarzy grała tam wybitnie. Przed inauguracją tego sezonu dużo siatkarskich ekspertów rozmyślało, czy wybranie na nowego selekcjonera byłego zawodnika Serbii Grbicia to dobry pomysł. Aktualna dyspozycja kadry Polski dowodzi jednak, iż to był fenomenalny pomysł ze strony Polskiego Związku Siatkówki. Rezultatem 3 do 1 ograła narodowy zespół USA narodowa kadra Polski siatkarzy w ostatnim spotkaniu. Delikatnie ciężki był początek starcia dla polskich siatkarzy. Narodowa reprezentacja USA wygrała I seta i wyglądało na to, iż to będzie naprawdę wyrównany mecz. Kolejne partie to był jednak popis świetnej gry reprezentacji Polski i w rozrachunku końcowym zwyciężyli wynikiem 3:1. Po meczu kapitan polskiego zespołu narodowego Bartosz Kurek wymienił parę elementów, które moglibyśmy w przyszłości doskonalić i należy zwrócić na to uwagę. Bardzo przyjemnie patrzy się na spotkania drużyny Polski, i dlatego bez cienia wątpliwości możemy liczyć na następne medale.

Zostaw komentarz