W Polsce od zeszłego czwartku rozprzestrzeniają się strajki w związku ze modyfikacjami w polskim prawie dotyczącymi legalnej aborcji

27.10.2020, 08:36 0 komentarzy
W Polsce od zeszłego czwartku rozprzestrzeniają się strajki w związku ze modyfikacjami w polskim prawie dotyczącymi legalnej aborcji

W ponad osiemdziesięciu miejscowościach w Polsce oraz w 20 w innych krajach, strajkować postanowiły wyjść pełnoletnie kobiety, ale także i mężczyźni razem z młodszymi ludźmi, chcąc oddać niezadowolenie w odniesieniu do postanowienia Konstytucyjnego Trybunału w odniesieniu do aborcji. W czwartek 22 października, zgodnie z decyzją Trybunału, uprawnienie do usunięcia ciąży w przypadku uszkodzenia embrionu okazało się wykluczające się z zapisami Konstytucji. Od tamtej chwili niepowstrzymanie są protesty, mające na celu wykazanie braku zgody w owej idei. Manifestującym asystują hasła: "Piekło Kobiet" albo "To jest wojna". Występują też także takie teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", albo także "***** ***", gdzie za gwiazdkami się skrywa tekst, w zuchwały sposób karzący rezygnacji ze stanowisk przez rządzącą partię. Młodsi, jak również starsi Polacy udali się na ulice, aby okazać swoje zjednoczenie z kobietami, którym odebrano prawa do decydowania poprzez wyrok rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy ludzi w Polsce oraz Polonia za granicą pragnie oświadczyć, że tego typu norma prawna nie powinna zostać uchwalona i wypowiedzieć sprzeciw dla postawy obecnie panującego rządu.

Coraz więcej demonstrantów wychodzi na ulice

W pierwszych dniach na strajk przyszło całe mnóstwo osób, przeważnie pełnych oburzenia kobiet. W licznych miejscowościach, protestujących były setki, oprócz tego nawet i w niewielkich miastach wiele osób wyrażało sprzeciw, pojawiając się pod budynkami urzędów miejskich i kierując się na tzw. "spacery". W czasie strajków wykrzykiwanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są różne utwory, a z kolei na plakatach da się znaleźć różnorodne napisy i malowidła, jak chociażby "Moje ciało, mój wybór" bądź No women, no kraj. Jednakże faktycznym symbolem, który pojawia się permanentnie, jest czerwony piorun. Wiele celebrytów oraz internetowych osobistości albo decyduje się na dołączenie do manifestacji, pojawiając się na ulicach miast, bądź też rozpowszechnia informacje w mediach społecznościowych, okazując swoje wsparcie dla sprawy. Jednakowoż zwycięska partia a także reprezentanci Kościoła Katolickiego wnioskują, że Strajk Kobiet to napór, którego głównym motywem jest to aby zniszczyć Polskę i ze względu na to apelują o zrezygnowanie z demonstracji.

W całej Polsce szacunkowo ok. 400 000 ludzi ulokowało się na wielu ulicach w aż czterystu demonstracjach, z kolei najwięcej osób manifestujących można było zobaczyć w Warszawie. Zarówno Poznań, Szczecin, Kraków jak też mnóstwo miast wojewódzkich zostały otoczone manifestacjami. Nie można nie wspomnieć o sprzeciwach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy też w Norwegii lub Australii. Na ulicach miast zwykle codziennie można spotkać manifestacje, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju. Największy do tej pory sprzeciw ma odbyć się w piątek 30 października.

Tagi:

Zostaw komentarz