Prezydenckie wybory w Stanach Zjednoczonych zaczną się już za chwilę

15.09.2020, 10:35 0 komentarzy
Prezydenckie wybory w Stanach Zjednoczonych zaczną się już za chwilę

W bieżącym roku Ameryka odda swój głos na kolejnego przedstawiciela państwa. Na tę chwilę tę funkcję pełni Donald Trump i jak najbardziej ubiega się on o ponowny wybór. Jednakże inni kandydaci działają i pięćdziesiąt dni przed wyborami mamy szansę zapoznania się z sondami. Jak dokładnie wyglądają? Które szanse okazują się największe? W opozycji z ostatnimi wyborami, najpoważniejszy rywal Trumpa ma znacznie większą przewagę.

Joe Biden, kandydat Demokratów, prezentuje ponad siedmioprocentową przewagę nad aktualnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Mimo to sztab Donalda Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, by teraźniejsze badania przewidywały realny wynik wyborów. Ostatnio sytuacja była nieco podobna - Clinton w zeszłych wyborach również przodowała, jednak ta wyższość nie wydawała się bardzo doskonała. Było to tylko 2,3%. Niezależnie od tego, iż Hillary Clinton posiadała przewagę a także dostała większą ilość głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę cały kraj, przegrała wybory z Donaldem Trumpem.

Co interesujące, w Stanach nie decyduje o wyniku większa ilość poszczególnych głosów. Stanowiący się okazuje głos elektorów - we wszystkich stanach określona jest ich ilość i uzależniona jest ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda - bitwę toczy ze sobą przede wszystkim.

stanach panuje inna sytuacja. W niektórych stanach przewodzi Donald Trump, innym razem frakcji demokratycznej. Sytuacja zatem nie będzie łatwa do przewidzenia. Dużo rzecz jasna zależy od panujących punktów widzenia w danym miejscu - czasem mieszkańcy reprezentują republikańskie idee, a niekiedy są to ogólnie demokratyczne idee. Mimo to chociażby w miejscach w znacznej mierze republikańskich w ostatnich latach miały miejsce duże modyfikacje. Wszystko dzięki młodym ludziom, którzy prezentują stosunkowo liberalne podejście, a decydują się przeprowadzić przez mieszkania w atrakcyjnych cenach. Tego typu podpisy mogą mieć znaczący wpływ na wskazanie nową głowę kraju.

A w jaki sposób się odbędą wybory w czasie epidemii? Z powodu pandemii wybory zostaną wydłużone, bo zaczną się już za niedługo. Zdecydowana ilość mieszkańców Stanów Zjednoczonych zdecydowała się głosować metodą korespondencyjną.

Wystarczy więc czekać na dalszy rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie może być 100% pewne i kierowanie się opinią publiczną może się okazać niecelne.

Tagi:

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane